Close

For a chance to win your entire Christmas order, take delivery of a COOK turkey before 6th Dec - read more. Pre-order Christmas

Boxing Day

Everyone appreciates a relaxing Boxing Day. We’re here to help you make it just as delicious as Christmas Day, but with lots of time for wintery walks, watching It’s A Wonderful Life, and a three-hour Monopoly marathon.

Back to Christmas

Everyone appreciates a relaxing Boxing Day. We’re here to help you make it just as delicious as Christmas Day, but with lots of time for wintery walks, watching It’s A Wonderful Life, and a three-hour Monopoly marathon.

Back to Christmas

 
Slide 0
Slide 1

Higher-welfare British chicken and ham with sliced leeks in a cream and parsley sauce, encased in handmade shortcrust pastry.

Loading...

More Details >
£32.00
Serves 6 (1500g)
£21.33/kg
Slide 0
Slide 1

A slow-cooked ragu of beef and pork layered between sheets of Italian pasta, with béchamel sauce and a West Country Cheddar crumb topping.

Loading...

More Details >
£39.00
Serves 8 (2880g)
£13.54/kg
Slide 0
Slide 1

Layers of roasted peppers, mushrooms, courgettes and spinach between Italian pasta sheets with a light, crème fraiche and mascarpone sauce.

Loading...

More Details >
£39.00
Serves 8 (2600g)
£15.00/kg
Slide 0
Slide 1

Cod and smoked haddock in a classic, white roux sauce with lemon, parsley and chives. Topped with fluffy, buttery and parsley mash and finished with a crispy crumb and lemon zest.

Loading...

More Details >
£46.00
Serves 8 (2800g)
£16.43/kg
Slide 0
Slide 1

Slow-cooked, minced beef with red wine, thyme, celery and carrots, topped with a rich, buttery mash and mature Cheddar cheese.

Loading...

More Details >
£39.00
Serves 8 (3050g)
£12.79/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Prime fillet of beef with a Portobello and porcini mushroom duxelle and chicken liver pate, wrapped in crisp golden puff pastry.

Loading...

More Details >
£32.00
Serves 2 (460g)
£69.57/kg

Festive parties made easy!

Buffet food
Slide 0
Slide 1

A higher-welfare English turkey breast wrapped in sweet-cure bacon, with our new stuffing of cranberry, apricot and sausagemeat from Speldhurst butchers.

Loading...

More Details >
£16.50
Serves 2 (430g)
£38.37/kg
Slide 0
Slide 1

Succulent higher-welfare English turkey breast with lemon and parsley, topped with our new stuffing of cranberry, apricot and sausagemeat, and wrapped in sweet-cure bacon.

Loading...

More Details >
£40.00
Serves 4 (1000g)
£40.00/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

A succulent, higher-welfare English turkey thigh rolled with our new stuffing of cranberry, apricot and sausagemeat from Speldhurst butchers.

Loading...

More Details >
£23.00
Serves 6 (1020g)
£22.55/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2
Slide 3

A higher-welfare English turkey crown wrapped in sweet-cure bacon, stuffed with a spiced apricot, ginger and higher-welfare sausagemeat from Speldhurst butchers.

Loading...

More Details >
£70.00
Serves 8 (2600g)
£26.92/kg
Slide 0
Slide 1

A generous higher-welfare English turkey crown, with six duck breasts rolled inside, with our new stuffing of cranberry, apricot and sausagemeat from Speldhurst butchers.

Loading...

More Details >
£100.00
Serves 12 (3600g)
£27.78/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Beef sirloin, aged for 21 days, with a herby smoked back bacon stuffing and a porcini-infused red wine jus.

Loading...

More Details >
£70.00
Serves 6 (1980g)
£35.35/kg
Slide 0
Slide 1

A boneless, rolled belly of pork from Dingley Dell Farm in Suffolk with a garlic, rosemary, sage and fennel stuffing and golden crackling.

Loading...

More Details >
£40.00
Serves 6 (1295g)
£30.89/kg
Slide 0
Slide 1

Roasted squash and balsamic beetroot layered with garlic spinach, slow-cooked leeks, and chickpeas, wrapped in crisp puff pastry.

Loading...

More Details >
£15.00
Serves 2 (660g)
£22.73/kg

We COOK, You Deserve Pudding!

Puddings
Slide 0
Slide 1

Sliced Portobello mushrooms with celeriac, baby spinach, pine nuts and a white wine and garlic cream, wrapped in crisp puff pastry.

Loading...

More Details >
£15.00
Serves 2 (360g)
£41.67/kg
Slide 0
Slide 1

Salmon fillets filled with spinach, lemon, crème fraiche and dill, wrapped in all-butter puff pastry and glazed with dill and juniper.

Loading...

More Details >
£50.00
Serves 6 (1200g)
£41.67/kg
Slide 0
Slide 1

Two slow-cooked duck and British venison puff-pastry pies, with caramelised lardons, celeriac, red wine and port.

Loading...

More Details >
£20.00
Serves 2 (370g)
£54.05/kg
New
Slide 0
Slide 1

Two puff pastry Pithivier pies filled with salmon, lobster and prawns in a rich, creamy Thermidor sauce with Gruyère, layered with sliced new potatoes.

Loading...

More Details >
£20.00
Serves 2 (410g)
£48.78/kg
New
Slide 0

Garlic and thyme sauteed wild and portobello mushrooms, kale, Brie and caramelised red onion chutney, wrapped in puff pastry.

Loading...

More Details >
£20.00
Serves 4-6 (850g)
£23.53/kg

How to feed a crowd at Christmas

Find out more
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Pearl barley, quinoa, tahini and roasted butternut squash wrapped in puff pastry, topped with pickled red onions and pumpkin seeds.

Loading...

More Details >
£20.00
Serves 6 (915g)
£21.86/kg
Slide 0
Slide 1

Free-range egg frittata with shredded ham hock from Dingley Dell Farm, longstem broccoli, Dijon mustard and West Country mature Cheddar.

Loading...

More Details >
£18.00
Serves 8 (800g)
£22.50/kg
New
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Our signature nut loaf made with almonds, cashews and madeira-soaked apricots, topped with red onion marmalade and caramelised whole pecans, almonds and Brazil nuts.

Loading...

More Details >
£9.00
Serves 2 (540g)
£16.67/kg

Browse full Christmas menu

10% OFF

Sign up to our newsletter and we'll email you a voucher code for 10% off your first online order