Close

For a chance to win your entire Christmas order, take delivery of a COOK turkey before 6th Dec - read more. Pre-order Christmas

The Sweet Stuff

Christmas isn’t Christmas without proper, handmade mince pies, Christmas pudding and Christmas cake. You’ll find them all below, along with some bite-sized sweet treats to go with your Christmas drinks or after-dinner coffee.

Back to Christmas

Christmas isn’t Christmas without proper, handmade mince pies, Christmas pudding and Christmas cake. You’ll find them all below, along with some bite-sized sweet treats to go with your Christmas drinks or after-dinner coffee.

Back to Christmas

 
Slide 0
Slide 1
Slide 2

A classic dark chocolate sponge covered with chocolate buttercream, with a snowy, sugary dusting.

Loading...

More Details >
£22.50
Serves 8-10 (1000g)
£22.50/kg
New
Slide 0

Torn Panettone, vanilla cream custard, candied peel and orange zest.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 2 (290g)
£15.52/kg
New
Slide 0

A light cheesecake with a layer of apple and rum mincemeat on a crushed digestive biscuit base, finished with a cinnamon crumble topping and orange zest.

Loading...

More Details >
£9.95
Serves 6-8 (550g)
£18.09/kg
New
Slide 0

British Bramley apples and chopped dates in a caramel sauce, topped with a golden oat crumble.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 2 (410g)
£10.98/kg
Slide 0
Slide 1

Two individual cinnamon and vanilla panna cottas, topped with a blackberry and sloe gin compote.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 2 (260g)
£17.31/kg
New
Slide 0

Rich, chocolate brownie baked in an all-butter shortcrust pastry case, finished with a dusting of sugar.

Loading...

More Details >
£5.50
6 per pack

Browse all Christmas puds

Christmas desserts
Slide 0
Slide 1

A classic, rich Christmas cake packed with dried fruits, cherries and almonds and soaked generously with French brandy.

Loading...

More Details >
£22.50
Serves 16 (1650g)
£13.64/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Handmade to a 40 year-old family recipe, a classic Christmas pudding made with vine fruits and citrus peel soaked in Sussex Stout, with a delicate warmth from winter spices and a dash of brandy.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 1 (110g)
£40.91/kg
£15.00
Serves 8 (900g)
£16.67/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

6 x Individual mince pies – mincemeat encased in a shortcrust pastry.

Loading...

More Details >
£4.75
6 per pack
Slide 0
Slide 1

12 x Individual mini mince pies – mincemeat encased in a shortcrust pastry.

Loading...

More Details >
£5.95
Serves 12
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Seasonal twist on a traditionally summer recipe bursting with blackberries, apple, raspberries, cranberries & blueberries enriched with cinnamon.

Loading...

More Details >
£5.50
Serves 2 (300g)
£18.33/kg
£11.95
Serves 6 (780g)
£15.32/kg
Slide 0
Slide 1

Christmas Pudding Flavour Ice Cream.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml (500g)
£13.00/kg
Slide 0
Slide 1

A light cheesecake made with Sicilian lemon juice and curd, on a crushed digestive biscuit base.

Loading...

More Details >
£19.50
Serves 10-12 (1275g)
£15.29/kg
Slide 0

Two individual light cheesecakes made with Sicilian lemon juice and curd, on a crushed digestive biscuit base.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 2 (180g)
£25.00/kg

10% OFF

Sign up to our newsletter and we'll email you a voucher code for 10% off your first online order