Close

For a chance to win your entire Christmas order, take delivery of a COOK turkey before 6th Dec - read more. Pre-order Christmas

Mince Pies & Ice Creams

Christmas isn’t Christmas without proper, handmade mince pies, Christmas pudding and Christmas cake. You’ll find them all below, along with some bite-sized sweet treats to go with your Christmas drinks or after-dinner coffee.

Back to Christmas

Christmas isn’t Christmas without proper, handmade mince pies, Christmas pudding and Christmas cake. You’ll find them all below, along with some bite-sized sweet treats to go with your Christmas drinks or after-dinner coffee.

Back to Christmas

 
Slide 0
Slide 1

12 x Individual mini mince pies – mincemeat encased in a shortcrust pastry.

Loading...

More Details >
£5.95
Serves 12
Slide 0
Slide 1
Slide 2

6 x Individual mince pies – mincemeat encased in a shortcrust pastry.

Loading...

More Details >
£4.75
6 per pack
New
Slide 0

Rich, chocolate brownie baked in an all-butter shortcrust pastry case, finished with a dusting of sugar.

Loading...

More Details >
£5.50
6 per pack
Slide 0
Slide 1

Christmas Pudding Flavour Ice Cream.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml (500g)
£13.00/kg
Slide 0
Slide 1

Vanilla Ice Cream.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
£6.50
500ml
Slide 0

Pear & Vanilla fruit ice cream.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml
Slide 0
Slide 1

Raspberries & Cream fruit ice cream.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
£6.50
500ml
Slide 0
Slide 1

Gooseberry & Elderflower fruit ice cream.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml
Slide 0
Slide 1

Blackcurrant fruit ice cream.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml
Slide 0
Slide 1

Stem Ginger & Rhubarb fruit ice cream.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
£6.50
500ml
Slide 0

Strawberry Cream Ice Cream.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
New
Slide 0

A classic mix of salt and sweet. Smooth and creamy, with a lovely caramel flavour from our own Baboo Gelato made caramel and Dorset Sea Salt.

Loading...

More Details >
£6.50
500ml
New
Slide 0
Slide 1

A refreshing minty flavour, made with Summerdown Farm peppermint oil, and dark Belgian chocolate.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
£6.50
500ml
New
Slide 0

Vegan Chocolate Gelato made with gluten free oat milk and rich Valrhona chocolate.

Loading...

More Details >
£2.75
125ml
Slide 0
Slide 1
Slide 2

A classic dark chocolate sponge covered with chocolate buttercream, with a snowy, sugary dusting.

Loading...

More Details >
£22.50
Serves 8-10 (1000g)
£22.50/kg
Slide 0
Slide 1

A classic, rich Christmas cake packed with dried fruits, cherries and almonds and soaked generously with French brandy.

Loading...

More Details >
£22.50
Serves 16 (1650g)
£13.64/kg
Slide 0
Slide 1
Slide 2

Handmade to a 40 year-old family recipe, a classic Christmas pudding made with vine fruits and citrus peel soaked in Sussex Stout, with a delicate warmth from winter spices and a dash of brandy.

Loading...

More Details >
£4.50
Serves 1 (110g)
£40.91/kg
£15.00
Serves 8 (900g)
£16.67/kg

Browse our full puddings menu

10% OFF

Sign up to our newsletter and we'll email you a voucher code for 10% off your first online order